50% z tržeb posílám na Ukrajinu! Ukrajina bojuje za budoucnost všech zemí bývalého východního bloku. Pomocí jim pomůžeme u sobě!

Jak nosit baret

...a nevypadat jako pepan

Jak už tomu v módě bývá dost často, módními trendy se stávají zprvu úplně obyčejné věci. U baretů tomu nebylo jinak. To, co bylo dříve dobré jen pro chudinu a dělníky, se později stalo „in“ pro každého, kdo chtěl držet krok s módními trendy.

Stačilo, aby si baret vzala Catherine Deneuve, Greta Garbo nebo v současné době Rihanna a z čepičky s anténkou se stal hit. A když v roce 2017 módní dům Dior zařadil baret do své kolekce, nebylo už možné o něm pochybovat.

Přestože tento doplněk, stejně jako každý jiný, slavil své vzestupy a pády, nelze o něm ani teď říct, že by jeho nošení bylo společenské paux pas.

 

Záleží především na tom, jak a k čemu se nosí.

 

Výhodou baretu je, že ho lze nosit prakticky k čemukoliv. Hodí se k elegantnímu kabátu i streetwearu. Na podzim nebo jaře se bude baret hodit k saku, kožené bundičce nebo blejzru. V zimě ho unosíte k vlněnému kabátu nebo kožíšku.

 

 IMG_20191206_194016

  

Baret lze pořídit v různých barvách i materiálech. Nejčastěji bývá vlněný nebo kašmírový, ale je k vidění i kožený, který může vypadat trochu rebelsky. Díky tomu, jindy obyčejný nebo jednotvárný outfit, dostane mladistvý look.

 

DSCF4845-01

 

Barety se dají nosit na několik způsobů a díky tomu můžete i s jednou pokrývkou hlavy vypadat každý den trochu jinak.

 

Nejčastěji se baret nosí zešikma těsně na ucho a mírně do čela.

 

IMG_20191206_194519

 

Hezky také vypadá, když si baret nasadíte na střed hlavy a stáhnete ho trochu dozadu a do strany. Pokud máte ofinu nechte ji koukat ven.

 

ofina

Zdroj: Pinterest

 

Když si baret nasadíte rovně a víc z čela je dobré přichytit ho pérky, aby vám nepadal.

 

dozadu

Zdroj: Pinterest

 

 Ať už si ho vezmete, jakkoliv a k čemukoli, pamatujte na pravidlo, že méně je někdy více.

Volte barvu, která váš celkový outfit buď oživí (k celočernému se bude hodit barevný baret) nebo decentně doplní (například tón v tón v tónu, v barvě vlasů, v barvě očí nebo v barvě kabelky či punčoch).

Materiál vybírejte podle toho, v jaké době baret nosíte (na jaro nebo na podzim se hodí lehčí materiál než v zimě).

 

Inspirace podle tvaru obličeje:

 

podle tvaru obliceje

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení